Certyfikaty

Certyfikowane dzianiny - sprzedajemy wyłącznie takie!

W sklepie Cotton Stories sprzedajemy dzianiny od polskiego producenta - marki Yaro-Tex. Dysponujemy szerokim wyborem dzianin wiskozowych, bawełnianych, organicznych i dresowych. Nasze materiały posiadają najwyższej klasy certyfikaty dla swoich materiałów. 

Posiadamy m.in. certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest jednym z najbardziej przodujących znaków bezpieczeństwa. Oznacza to, że nasze dzianiny Yaro-Tex zostały przebadane, są wolne od wszelkich szkodliwych substancji i nie mają negatywnego wpływu na człowieka. Są w pełni bezpieczne w użytkowaniu i nadają się m.in. do produkcji odzieży dziecięcej z dzianiny bawełnianej, ciepły bluz z dresówki czy innej odzieży z dzianiny wiskozowej.

Nasze dzianiny Yaro-Tex uzyskały zgodnie ze STANDARD 100 by OEKO-TEX autoryzację do posługiwania się znakiem na podstawie raportu z badań NC- 9046/100A/2021 and NC- 9046/100B/2021.

 


CERTYFIKAT OEKO-TEX DLA DRESÓWKI, DZIANIN WISKOZOWYCH, BAMBUSA ORAZ BAWEŁNY

Materiały od Yaro-Tex są certyfikowane. Posiadają oznaczenie Oeko-Tex Standard 100 dla artykułów:

  • Dzianiny wykonane z przędz celulozowych (bawełna, wiskoza – w tym wiskoza z bambusa) lub przędz celulozowych z dodatkiem przędz elastanowych (udział EL do 10%), surowe, bielone, barwione, drukowane.
  • Dzianiny wykonane z barwionych przędz wiskozowych (w tym wiskoza z bambusa) lub przędz wiskozowych z dodatkiem przędz elastanowych (udział EL do 10%).
  • Procesy wykończenia oraz surowce certyfikowane według STANDARD 100 by OEKO-TEX. 


 

CERTYFIKAT OEKO-TEX DLA DZIANINY BAWEŁNIANEJ ORGANICZNEJ

Dzianiny Yaro-Tex, które na Cotton Stories posiadamy w naszej ofercie, posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100 dla:

  • Dzianiny wykonanej z przędzy z bawełny organicznej (GMO niewykrywalne) lub przędz z bawełny organicznej z dodatkiem przędz elastanowych; surowe, barwione, bielone, drukowane.
  • Procesy wykończenia oraz surowce certyfikowane według STANDARD 100 by OEKO-TEX.


 

 
Certyfikat Lenzing EcoVero

EKO WISKOZA - DZIANINA PRODUKOWANA Z UŻYCIEM WŁÓKIEN WISKOZOWYCH LENZINGTM ECOVEROTM

Produkujemy w pełni certyfikowaną dzianinę wiskozową z użyciem włókien wiskozowych LENZINGTM ECOVEROTM. To nasza ekologiczna linia dzianin wiskozowych, uznawana przez firmę LENZINGTM ECOVEROTM.

Przy produkcji dzianiny wiskozowej wytwarzanej z użyciem włókien wiskozowych LENZINGTM ECOVEROTM w Yaro-Tex wykorzystujemy przędze z certyfikatem Oeko-tex oraz atesty potwierdzające użycie włókien wiskozowych LENZINGTM ECOVEROTM.

WISKOZA Z WŁÓKNA LENZING™ ECOVERO™ wytwarzana jest w pulpy drzewnej pozyskiwanej z certyfikowanych i odnawialnych zasobów leśnych zarządzanych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Ta przyjazna środowisku produkcja ogranicza emisję CO2 w porównaniu ze standardową produkcją wiskozy.

Nasze dzianiny wyprodukowane z użyciem włókien wiskozowych LENZING TM ECOVERO TM spełniły wymagania i warunki zgodne z Lenzing Certification standrads i uzyskały certyfikaty o numerach 120010101549 i 120010116777. 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl